Дощечка.
Якісні пиломатеріали з доставкою. Працюємо з «єВідновлення».

Режим роботи

Будні 09:00 — 18:00
Субота 9:00 — 14:00

Як прорахувати квадратуру вагонки?

Вагонка знаходить широке застосування в будівництві, будучи відмінним обшивальним матеріалом для стін та інших поверхонь. Існує кілька різновидів вагонки, кожна з яких, крім різного зовнішнього вигляду та лицьової сторони, може мати свої розміри: довжину, ширину і товщину.

Можна назвати такі широко використовувані види вагонки: стандарт, євро, двостороння та інші види. Загальним для цього облицювального матеріалу є наявність штифта та паза, які, при з'єднанні між собою, створюють міцну конструкцію.

Перший етап розрахунку

В першу чергу необхідно визначитися з тим, які поверхні будуть обшивати, а також зі способом укладання. Вагонка може укладатися і горизонтально, і вертикально, і ялинкою. Все залежить від вашого смаку. Спосіб укладання може вплинути на вибір довжини дошки, а, отже, на кількість відходів. Так, якщо ви вирішили обшити стіну, розташовуючи вагонку вертикально, а висота приміщення становить 2,5 метри, немає сенсу купувати матеріал довжиною 4 метри, так як це може привести до великої кількості відходів. Щоб мінімізувати відходи, потрібно ретельно виміряти всі площі, що обшиваються. Для стін формула проста: потрібно помножити довжину стіни на її висоту. При наявності вікон та дверних прорізів їх площа віднімається з площі стін. Якщо обшивці підлягає стеля (наприклад, на мансарді), її площа плюсується із загальною розрахунковою площею.

Щоб розрахунки були точнішими, необхідно враховувати товщину вагонки і монтажного бруса, до якого вона буде кріпитися.

Другий етап розрахунку

Вагонка може мати різні розміри в залежності від її виду: довжини, ширини, товщини. Визначившись з видом вагонки, потрібно визначити площу однієї дошки без ширини штифта. Потім, простим діленням загальної площі, що необхідно обшити на площу однієї дошки, визначаємо кількість дощок, яка мінімально потрібна. З урахуванням того, що деякі дошки можуть бути забраковані за якістю або неправильно розпиляні при укладанні, необхіно мати невеликий запас. Зазвичай береться запас в 10%. Підсумувавши ці дві цифри, отримуємо необхідну кількість дощок вагонки з запасом.