Дощечка.
Якісні пиломатеріали з доставкою

Режим роботи

Будні 09:00 — 18:00
Субота 9:00 — 14:00

Чим можна стягти дошки при укладанні підлоги?

При укладанні дерев'яних підлог з використанням дошки підлоги потрібна така операція, як стяжка. Вона може виконуватися різними пристосуваннями та способами. Ось деякі з них:

З використанням сокири та молотка

Цей «дідівський» спосіб вимагає наявності помічника. Перша дошка повинна бути рівною, так як по ній будуть виставлятися інші дошки. Якщо є шпунт, то дошка укладається шпунтом до стіни (з дотриманням необхідного зазору) та прибивається. Наступна дошка укладається впритул до першої. Стяжка проводиться послідовно за кожною лагою. Для цього сокира вбивається в лагу на пару сантиметрів на невеликій відстані від дошки. Між сокирою та дошкою прокладається захисний брусок (щоб не пошкодити дошку), а помічник, використовуючи сокиру в якості важеля, робить стяжку. Зробивши необхідну стяжку — вбивається цвях або вкручується саморіз.

З використання клинів та скоб

Клини легко виготовити самостійно з дошки відповідної товщини, розпилявши її під невеликим кутом.

З застосуванням домкрата

Цей спосіб дозволяє виконувати стяжку поодинці. Вимагає прибивання до лагів допоміжних брусків. Домкрат встановлюється між брусками та дошкою. Стяжка також проводиться по черзі на кожному лагу. З метою пошкодження дошки між нею та домкратом необхідно прокладати захисний брус.

З застосуванням монтування

Цей спосіб аналогічний вищеописаному з домкратом. Але в цьому випадку без помічника не обійтися. Також будуть потрібні допоміжні та захисні бруски.

З допомогою струбцини

Стяжку можна виконувати самостійно. Струбцина щільно прикручується до лагу, а її губи працюють в розпір. В залежності від виду струбцини може знадобитися установка допоміжних брусів на лагу.

З використанням спеціальних пристосувань для стяжки

На ринку пропонується кілька варіантів таких пристроїв, які дозволяють поодинці, без виконання яких-небудь допоміжних операцій, виконати стяжку підлоги.

Дошка для підлоги повинна бути сухою та витриманною в тому приміщенні, де буде укладатися. В іншому випадку при її усушці виникнуть великі щілини, яких буде важко позбутися.</p