Дощечка.
Якісні пиломатеріали з доставкою

Режим роботи

Будні 09:00 — 18:00
Субота 9:00 — 14:00

Брус дошка

Брус (брус, дошка) — пиломатеріал прямокутного (частіше квадратного) перерізу розміром більше 100 мм. Виготовляється з колод. Застосовується в будівництві, у виробництві тари, при виробництві меблів.

Ціни на брус

Розміри, сортність, видЦінаЗамовити
L: 6 м7500 грн/м3
L: 4.5 м7300 грн/м3

Регіони доставки брусу

Переважно, брус виготовляється з сосни, ялини, модрини, тобто деревини хвойних порід.

В залежності від кількості обпиляних сторін брус дошка буває двокантною, трикантною і чотирикантною відповідно.

Види бруса

Брус
Брус
Брус

Калібрований брус — висушений і оброблений до необхідного розміру.

Профільований брус — високоякісний багатоцільовий будівельний матеріал. Завдяки наявності системи «шип-паз» чудово підходить для будівництва дерев'яних будинків різного призначення. Зовнішній вигляд профільованого бруса залежить від призначення.

Як правило, профільований брус має зовнішню («вуличний») бік і внутрішню («будинок») і бічні грані з шипом з одного боку і пазом — з іншого. Зовнішня сторона може бути плоскою зі знятими фасками або без них, може мати форму полуовала.

Система шип-паз може бути додатково підготовлена для вкладання утеплювача у вигляді джгута.

Технологія отримання профільованого бруса

Пилочний матеріал (дошка під брус) розпускається (пиляється) на так званий напівбрус або лафет з двох сторін. Цей напівбрус подібним чином розпускається на брус необхідного перерізу. Потім брус стругають або фрезерують для додання лицьових сторін потрібного виду, а боковим сторонам надається форма шипа або паза відповідно. В сучасних умовах профільований брус може бути оброблений з усіх чотирьох сторін на чотиристоронньому фрезеровочном верстаті відповідними профільними фрезами.