Дощечка.
Якісні пиломатеріали з доставкою

Режим роботи

Будні 09:00 — 18:00
Субота 9:00 — 14:00

Як кріпити блок-хаус?

Блок-хаус — це різновид «вагонки», зовнішня сторона якої має опуклу циліндричну форму. Завдяки цьому при обшивці стін таким матеріалом досягається ідеальна імітація дерев'яного зрубу.

Блок-хаус може виготовлятися з різних порід дерева. Липовий блок-хаус хороший при обшивці внутрішніх приміщень саун та лазень, створюючи неповторний аромат, властивий цій породі дерева. Для обшивки зовнішніх стін краще всього підійдуть хвойні породи, наприклад, сосна, так як вони більш стійкі до впливу цвілі і вологи.

Кріпиться блок-хаус на стіну за допомогою дерев'яної обрешітки, виконаної з монтажного бруса або рейки. Якщо монтаж здійснюється в сухому внутрішньому приміщенні тільки в декоративних цілях — це позбавляє від необхідності проводити такі додаткові роботи, як обробка антисептиком, установка теплоізоляції і так далі. Крок обрешітки обирається півметра. Якщо вона кріпиться до дерев'яної стіни, тоді самим зручним способом її кріплення — є цвяхи. На цегляну або бетонну стіну кріплення здійснюється за допомогою дюбелів та саморізів.

Самий же блок-хаус кріпиться тільки пазом вниз, а штифтом вгору — виконується кріплення до решетування кількома способами:

  • оцинкованими цвяхами;
  • саморізами;
  • спеціальними оцинкованими скобами — кляймерами.

Оцинковка необхідна для того, щоб кріплення не залишало згодом слідів іржі на металі.

Роботи можна починати як зверху стіни, так і знизу. Винятком є кляймери, при їх використанні монтаж починають зверху. При використанні цвяхів та шурупів рекомендується розташовувати їх так, щоб при установці наступної дошки не було видно їх головок. Це досягається за допомогою їх розміщення в пазу або на штифті.

Між панелями блок-хауса необхідно залишати зазор до 3 мм. Це допоможе уникнути деформації обшивки, викликану коливаннями температури або рівня вологи. У зв'язку з цим рекомендується до початку монтажу зберігати матеріал у тому приміщенні, де він буде монтуватися, протягом двох-трьох днів. Крім цього, рекомендується залишати знизу та зверху вентиляційні отвори близько п'яти сантиметрів.

При зовнішній установці блок-хауса потрібна обробка антисептиком, і також брусів обрешітки. У випадку утеплення стіни, встановлюється ще й парозахист, теплоізоляція та вітрозахист. У цьому випадку товщина бруса обрешітки та її крок визначаються розмірами аркуша теплоізоляції.По завершенню робіт обшивка покривається спеціальним восковим лаком або фарбою, які необхідно оновлювати кожні п'ять — шість років.