Дощечка.
Якісні пиломатеріали з доставкою

Режим роботи

Будні 09:00 — 18:00
Субота 9:00 — 14:00

Види вагонки: її особливості та відмінності

Дерев'яна вагонка буває двох видів: євровагонка і двостороння вагонка. Двостороння дерев'яна вагонка має дві робочих стороны, тому можна обрати лицьовою ту частину вагонки, яка найбільше вам подобається. Значний плюс при стикуванні має євровагонка (вагонка європрофіль), так як глибина паза становить 1 см, що утворює з тильного боку термопаз для зняття напруги в ній (вагонку при цьому не крутить).

Мінуси двосторонньої вагонки: глибина паза в основному становить довжину до 5 мм, а при незначному висиханні дерева можуть з'явитися щілини.

Як кріпити дерев'яну вагонку

Дерев'яна вагонка кріпиться на рейку з кроком не більше 50 см (рейка повинна бути сухою). Кріпиться вагонка цвяхами, забиваючи їх в паз, але краще всього використовувати клямер.

Захист вагонки з дерева

Якщо ви хочете захистити дерев'яну вагонку від гниття її потрібно обробити антисептиком (якщо вагонка використовується в приміщенні використовуйте антисептик для внутрішніх робіт, оскільки він не токсичний), також не забудьте обробити і рейку, на яку будете кріпити вагонку.

Дерев'яну вагонку можна покрити лаком, просто пофарбувати, або задекорувати, залишаючи структуру дерева. Найкраще покривати дерев'яну вагонку вище перерахованими засобами заздалегідь — до її монтажу. Якщо покрити вагонку після монтажу, то через деякий час вона може дати усадку і вийти з паза, і будуть видні місця, які не були пофарбовані.

Якщо дотримуватися всіх перерахованих вище порад, — то дерев'яна вагонка, будь то євровагонка або двостороння вагонка прослужить вам дуже довго!